Mad i byen

Fisk- og skaldyrsbuffet på Helmuth: Få eksklusiv pris med ClubAalborg

rejer helmuth

Sommeren er for alvor sæson for festlige aftener i selskab med gode venner.

Tilsæt så en lækker fisk- og skaldyrsbuffet på en af byens populære caféer, og du har opskriften på den perfekte aften. Det er netop det, helmuth bar & kitchen byder på, når de lørdag d. 14 juli inviterer til fisk- og skaldyrsbuffet. Arrangementet er et samarbejde med Carlsberg, og derfor vil der også blive serveret Carlsberg Krounenbourg Blanc til maden. Den friske og frugtige hvedeøl gør sig nemlig helt perfekt til netop fisk og skaldyr.

Helmuths faste DJ Jakob Bak sørger for at fyre ekstra godt op under den festlige stemning med det bedste musik fra 90’erne og 00’erne. Er du til drinks og cocktails, er du kommet det helt rigtige sted. Helmuth vandt nemlig for byens bedste drinks til MigogAalborg AWARDS, der løb af stablen tidligere i år.

helmuth drinks

Få rabat med ClubAalborg
Som medlem af vores fordelsklub ClubAalborg har du mulighed for at sikre dig en billet til aftenen til kun 199 kroner. Prisen for ikke-medlemmer er 275 kroner.

Vi sender en digital goodiepack ud til alle vores medlemmer d. 1 hver måned. Den er spækket med fordele og rabatter til byens bedste spisesteder og butikker. Det koster kun 35 kr. om måneden at være medlem, og du kan melde dig ind lige her. I denne måned byder vi på flere lækre fordele hos helmuth bar & kitchen.

Udover fisk- og skaldyrsaftenen, kan du også gå ombord i deres populære brunchbuffet hver søndag og spare 25 % med ClubAalborg.

Helmuths brunchbuffet består af et kæmpe udvalg af alt, hvad hjertet begærer, og er vejret godt, kan den nydes i solskin på helmuths store terrasse. Er du til fest og drinks, kan du desuden spare 50 % på helmuths populære pitchers.

Du kan også…

  • Komme til jazz og grill på Elbjørn til særpris
  • Få 20 % rabat på morgenmad hos Cafeministeriet
  • Rabat på iskaffe hos Kochs Kaffebar
  • Og meget, meget mere.